535

67.0k
MTS Żory
Przekonujące zwycięstwo gospodyń. MTS Żory pokonał KS Cracovia 1906. 1 rok temu | 27.09.2022, 00:57
Przekonujące zwycięstwo gospodyń. MTS Żory pokonał KS Cracovia 1906.

Mecz drugiej kolejki I Ligi Piłki Ręcznej Kobiet gr.B nie okazał się łatwym spacerkiem dla drużyny, która w zeszłym sezonie przegrała tylko jedno spotkanie (przyp. KPR Ruch Chorzów). Druga połowa jednak należała do drużyny ze Śląska, która do końca spotkania dyktowała warunki gry. MTS Żory zwyciężył z gośćmi z Krakowa 36:24.

Pierwsza bramka w niedzielnym spotkaniu padła dopiero w trzeciej minucie meczu. I ku zdziwieniu licznie zebranych kibiców żorskiej drużyny to goście wyszli na prowadzenie. Dość powiedzieć, że aż do szóstej minuty nasz zespół nie potrafił trafić do siatki przeciwniczek, które w tym momencie prowadziły już 3:0.

Sygnał do ataku swoim koleżankom dały Aleksandra Sójka oraz Iga Barska, która w trzy minuty zdołała trzykrotnie pokonać dobrze tego dnia dysponowaną Irenę Szwonkę broniącą dostępu do bramki Cracovii.

Praktycznie do końca pierwszej połowy utrzymywało się wysokie tempo meczu, w którym obie drużyny zdobywały bramka za bramkę. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Po 21 minutach na tablicy wyników widniał remis 9:9. Szczypiornistki po obu stronach twardo broniły. Pięć szybkich bramek gospodyń sprawiło jednak że w 24. minucie miejscowe wygrywały 14:9.Do końca tej części gry krakowiankom nie udało się już zniwelować tel straty i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 17:13.

Tempo meczu wciąż rosło. Podopieczne Bartłomieja Dudy i Agnieszki Gawron błyskawicznie powiększały swoją przewagę czym udawadniały, że nie bez powodu stawiane są w tym sezonie do roli faworytek całych rozgrywek.

Na uwagę na pewno zasługuje gra skrzydłowej Igi Barskiej, która do zdobytych w pierwszej części spotkania pięciu bramek dołożyła kolejne pięć będąc najlepszą strzelczynią swojej drużyny tego dnia.

Niestety przetrzebiona kontuzjami ekipa z grodu Kraka nie potrafiła dotrzymać kroku dobrze dysponowanym zawodniczkom z Żor i finalnie przegrała cały mecz 36:24.

MTS Żory – KS Cracovia 1906 36:24 (17:13)

MTS: Okręglak, Skrzypek – Lira 4, Gruca 1, Olędzka, Donets 4, Maziarek, Mikosz, Wołczyk 5, Kanicka 1, Biernacka 5, Sójka 5, Pędziwiatr 1, Barska 10. Kary: 6 min. Trener: Bartłomiej Duda, Agnieszka Gawron

KS Cracovia: Szwonka – Wajda, Baranowska 4, Staroń 6, Stachowicz 1, Podzielinska, Hensoldt, Szymborska 7, Jałowicka 6. Kary: 4 min. Trener: Krzysztof Kutrzeba