68.9k
MTS Żory
Święta Wojna na korzyść MTS Żory 1 rok temu | 12.02.2023, 22:00
Święta Wojna na korzyść MTS Żory

W zaległej 12.kolejce I Ligi Piłki Ręcznej Kobiet gr.B wygrywamy z SPR Sośnica Gliwice 34:28.

Derby Śląska czyli święta wojna pomiędzy MTS Żory a SPR Sośnica Gliwice to od lat bardzo zacięte mecze. Bez względu na układ tabeli to spotkania, które zazwyczaj rozgrywają się na styku.

Nie inaczej było również tym razem. W zaległej 12.kolejce kibice ponownie mogli zobaczyć emocjonujące spotkanie.

Początek sobotniego meczu rozgrywanego w hali MOSiR Żory zwiastował jednak odmienny scenariusz. Zawodniczki żorskiej drużyny weszły w mecz mocno skoncentrowane czego efektem było mocne otwarcie i nie dopuszczenie do głosu swoich rywalek.

Pierwszą bramkę spotkania w drugiej minucie meczu zdobyła Olesia Donets, która tego wieczoru trafiła do bramki przeciwniczek 12 razy z czego aż osiem razy pokonała bramkarkę rywalek z rzutów karnych. Kolejne bramki zdobywały M. Wołczyk, I. Barska oraz K. Kanicka. W siódmej minucie na tablicy wyników widniał wynik 5:0. Wtedy to też swoją pierwszą bramkę zdobyła drużyna przyjezdna. Minutę wcześniej rywalki miały szansę pokonać bramkarkę Żor z rzutu karnego. Wtedy też Alexandra Ivanytsia obroniła silny rzut K. Wyrzychowskiej.

W dziewiątej minucie meczu przy wyniku 6:1 ponownie świetną interwencją poopisuje się Ivanytsia broniąc strzał A. Markiewicz. Następuje szybki kontratak i świetną wkrętką ze skrzydła na 7:1 trafia O. Donets.

Swoją drugą bramkę w meczu drużyna z Gliwic zdobywa dopiero w 12 minucie a jej autorką jest N. Kamińska.

Druga część pierwszej połowy to zdecydowanie wolniejsze tempo z obydwu stron i dużo błędów w grze. Ostatecznie pierwsze trzydzieści minut kończy się wynikiem 20:11.

Po przerwie zawodniczki SPR Sośnica Gliwice zdecydowanie przyspieszyły co skutkowało większą ilością bramek z ich strony. Pierwszy kwadrans drugiej części gry to bilans zdobytych tylko sześciu bramek przez gospodynie przy 8 bramkach drużyny z Gliwic. Mała ilość straconych bramek to również duża zasługa dobrze spisującej się w tej części meczu Oliwii Wolak. Bramkarka przeciwniczek widocznie wychodząc z szatni po przerwie zdecydowała dorównać poziomem gry do swojej vis-a-vis Alexandry Ivanytsia.

Na pięć minut przed zakończeniem sobotniego spotkania przyjezdne zbliżyły się nawet na 4 bramki ale to nie wystarczyło by dogonić dobrze dysponowaną drużynę z Miasta Ognia.

Całe z spotkanie zakończyło się zwycięstwem MTS Żory 34:28.

Zapraszamy do oddania głosu na najlepszą zawodniczkę naszego zespołu w meczu z SPR Sośnica Gliwice w sondzie poniżej.

Tych którzy mają ochotę obejrzeć to spotkanie zapraszamy na nasz kanał YouTube gdzie macie możliwość obejrzenia tego spotkania - link do meczu znajduje się w zakładce Video na naszej stronie.

Kolejne spotkanie już 18 lutego o godzinie 18:00, również w hali MOSiR Żory. W ramach 14.kolejki podejmować będziemy KS Otmęt Krapkowice.

Bilety już do nabycia na naszej stronie.